Öneri ve Hata RaporuGünün Sözü İnsan kafasında ne kurarsa, onu yaşar.

oylama 3/5 yorum 0 yorum yazar Hakan Taşan tarih 24 Ekim 2013

Bu soru "sitem diğer tarayıcılarda nasıl görünüyor" sorusuyla birlikte akla en çok takılan konulardan biridir. Site tasarımı yaparken en çok bunlara dikkat edilmelidir çünkü genelde tek bir tarayıcı ve tek bir çözünürlük üzerinden sitemizi tasarlarız. Sol bloğa koyduğumuz menünün diğer çözünürlüklerde de bozulmadan görünmesi gerekir. Özellikle mobil teknolojinin gelişmesiyle beraber bu noktaya çok dikkat edilmesi gerekir. Lafı çok uzatmadan size sitenizin hangi çözünürlükte nasıl göründüğünü test edebileceğiniz 3 site ve 1 Chrome eklentisi söyleyeceğim.

1) ViewLikeUs

ViewLikeUs bize mobil, tablet, laptop ve masaüstü bilgisayarların çözünürlükleriyle sitemizi test etme ve bu platformlarda nasıl göründüğünü görme fırsatı sunuyor.

2) QuirkTools - Screenfly

Screenfly'da ViewLikeUs gibi bize mobil, tablet, laptop, masaüstü ve ek olarak televizyon seçeneğiyle birlikte sitemizi test etme olanağı sunuyor.

3) InfoByIP

İlk 2 siteye göre biraz daha basit olsa da kullanılabilir bir araç.

4) Resolution Test

Çok kullanışlı bulmadığım bir Chrome eklentisi ancak işine yarayan olabilir diye eklemek istedim. Eklenti çok basit; seçeneklerden istediğiniz çözünürlüğe tıklıyorsunuz ve tarayıcı pencereniz o çözünürlüğe geliyor.

paylaş Paylaş
oylama yap Oyla

makale yorumları YORUMLAR

Bu makale için yorum yazılmamış